Tällä sivulla voit tutustua Hyvinvointicenterin ajankohtaisiin tapahtumiin ja tarjouksiin.
On tärkeää että toimitaan yhdessä vastuullisesti ja järkevästi.
Näin saamme jatkaa meille rakasta työtä ja teille asiakkaille rakkaita harrastuksia.
Tärkeintä on, että sairaana / oireisena et saavu paikalle.
Muista hyvä käsienpesu ennen ja jälkeen tuntien ja hoitojen.
Voit perua ajanvarauksesi lyhyelläkin varoitusajalla sähköisen ajanvarauksemme kautta tai soittamalla tai laittamalla tekstiviestin meille numeroon 02 637 6061.
Muistathan perua varauksesi.
Annetaan seuraavalle halukkaalle mahdollisuus päästä haluamaansa tunnille tai hoitoon
Toivottavasti jaksatte kanssamme yli tämän haastavan ajan❤.
14-28.3.2021 PILATEKSEN ALKEISKURSSII ON PERUUTETTU!
Tälle matkalle piti lähteä jo toukokuussa 2020, mutta korona vuoksi siirsimme matkaa vuodella.
Matka oli loppuun myyty, mutta nyt vapautui pari paikkaa vuodelle 2021.
Mia hoitaa kaikki matkoihin liittyvät jutut ja Mirjan tehtävä on sitten opastaa meidät joogan saloihin ja viineihin meidät tutustuttaa Willi.
Sekä viini- että joogaharrastuksessa ollaan ikuisesti matkalla johonkin ja aina tulee uusia asanoita (liikkeitä) sekä uusia viinejä.
Itävallan pieni Illmitzin kylä tunnetaan maukkaista viineistä ja viinintekijä Willi Opitzista. Illmitzin kylässä asuu reilut 2 500 asukasta ja kesäisin turismi tuo viinikylään lähes 20 000 viinin ja urheilun ystävää.
Majoitus Retriittipaikkamme on perinteikäs Willi-Opitzin viinitila, joka sijaitsee Illmitzissa, tunnin ajomatkan päässä Wienistä, Neusiedlersee Seewinkelin kansallispuiston alueella. “Laura Ashley” -tyyliseen vierastaloon mahtuu 20 vierasta.
Voit nauttia ja tutkia Illmitziä ympäröivää uniikkia luontoa pyörällä, hevosella tai veneellä!
Ruokailusta viinitilalla vastaa paikan ikioma cateringpalvelu, C.I.A., joka omien sanojensa mukaan tarjoaa “Rikollisen hyvää ruokaa”, pääkokkina toimii Iain Ashworth
Ilmoittaudu: Mia Uusitalo puh: +358 (0)2 845 7512 mobile: +358 (0)40 841 5887 email: mia.uusitalo@goldensungolf.fi
Vastuullinen matkajärjestäjä: Golden Sun Golf (Golden SG Oy) Sorolantie 1, 23500 Uusikaupunki, Finland Matkan järjestäjä Golden Sun Golf noudattaa valmismatkalakia.
Tervetuloa mukaan unohtumattomalle joogamatkalle!
TULE MUKAAN JOOGAAMAAN LIVENÄ!
Hyvinvointicenterin facebook sivujen kautta pääset mukaan Mirjan ohjaamiin ilmaisiin joogatunteihin.
Ke 29.4. klo 10- kuvattu lempeä aamujooga
Tapahtuma on kaikille avoin! Pukeudu mukavasti. Ainoat joogatunnille välttämättä mukaan otettavat asiat ovat positiivinen asenne ja avoin mieli.
To 30.4. klo 16.30- kuvattu skumppajooga
Skumppajoogassa kuohuviinilasi seuraa joogaajaa läpi treenin. Tunnilla käydään läpi joogasta tuttuja liikkeitä pullon (voi olla skumppaa, bisseä, vishyä tms.) ja lasin kanssa. Varaa itsellesi pullo, lasi ja avoin mieli.
Huom! Pulloa ei saa avata etukäteen!!
Facebooksivuillemme pääset tästä
Jos et ole facebookissa, ohjattuja tunteja löydät myös Satakunnan Kansan nettisivuilta:
Pysähtyminen ei aina ole helppoa, vaikka joskus lyhytkin hetki olisi erittäin hyödyllinen.
Tein Satakunnan Kansan kanssa yhteistyössä 3 videota.
*Rentoudu hetkeksi - klikkaa tästä
* Tutustu joogaan tämän lempeän tunnin avulla - klikkaa tästä
Voimakkaampi harjoitus - rauhallisesti virtaava Vinyasajooga30 - klikkaa tästä
Jos et ole Satakunnan Kansan tilaaja - pääset * tästä klikkaamalla tilaamaan itsellesi Satakunnan Kansan kuukaudeksi ilmaiseksi!
Toivottavasti pian joogataan myös ihan livenä - pystyään terveinä ja positiivisina
T: Mirja